0

  PROWADNIK 3/8" STIHL

  24,38 zł
  Zamówienia InPost do godziny 11:30 wysyłamy tego samego dnia
  001591
  STIHL
  795711087579

  56057504329

  Dostępny

  Do łańcuchów: 3/8" narzędzie umożliwiające samodzielne naostrzenie zębów tnących piły łańcuchowej wyrysowane na prowadniku kąty nachylenia umożliwiają prawidłowe ustawienie pilnika i uzyskanie odpowiedniego kąta ostrzenia drewniany uchwyt pilnika z certyfikowanego drewna umożliwia dobre prowadzenie narzędzia łatwy mechanizm montowania pilnika umożliwia jego szybką wymianę i wielokrotne użycie prowadnika

  Ostrzenie piły łańcuchowej z opracowania firmy Stihl
   

  Poniżej zamieściliśmy podstawowe informacje dotyczące prawidłowego ostrzenia piły łańcuchowej.
  alt

  W zależności od podziałki piły łańcuchowej należy dobrać średnicę pilnika okrągłego.
  Odczytać oznaczenie podziałki po zewnętrznej stronie ogranicznika zagłębienia.
  alt

  Sprawdzić wartość podziałki w poniższej tabeli.
  Do każdej podziałki została dobrana odpowiednia średnica pilnika okrągłego. Należy używać wyłącznie pilników do pił łańcuchowych.
  alt

  Pilnik należy chwycić jedną ręką za uchwyt, a drugą ręką przeciągnąć pilnik do przodu po zębie tnącym. Rozpocząć od zęba odniesienia i przyłożyć pilnik w taki sposób, by siłą nacisku dało się poprowadzić od wewnątrz do zewnątrz po zębie tnącym.
  alt

  Ostrzyć należy zawsze pod kątem 90° do prowadnicy. Pilnik zbiera metal tylko podczas ruchu do przodu - przy ruchu powrotnym pilnik trzeba lekko unieść. W celu uniknięcia jednostronnego zużycia pilniki należy w regularnych odstępach czasu lekko obracać.
  alt

  Piły łańcuchowe STIHL standardowo ostrzy się pod kątem 30° - równolegle do znacznika serwisowego kąta ostrzenia
  alt

  Pilnik należy prowadzić w taki sposób, aby 1/4 średnicy pilnika wystawała ponad górną połać zęba.Spiłować ząb odniesienia, aż do uzyskania perfekcyjnego ostrza.

  alt


  Gdy na krawędzi tnącej widać refleksy świetlne, ząb tnący nie jest jeszcze ostry.
  alt

  Dopiero, gdy znikną wszystkie refleksy świetlne można uznać, że ząb tnący został naostrzony.
  Następnie naostrzyć wszystkie zęby tnące po tej stronie na taką samą długość, po czym odwrócić pilarkę łańcuchową o 180° i naostrzyć wszystkie zęby po drugiej stronie. Wszystkie zęby tnące spiłować na długość zęba odniesienia.
  alt

  Odstęp ogranicznika zagłębienia zmniejsza się poprzez ostrzenie zęba tnącego. Po naostrzeniu wszystkich zębów tnących należy sprawdzić i ewentualnie dostosować odstęp ogranicznika zagłębienia. Do sprawdzenia odstępu ogranicznika zagłębienia używać przymiaru pasującego do podziałki łańcucha.
  W tym celu założyć przymiar na piłę łańcuchową. Jeżeli ogranicznik zagłębienia wystaje ponad przymiar należy go odpowiednio spiłować.
  alt
  Należy zeszlifować ogranicznik zagłębienia do wysokości wskazanej przez przymiar
  alt  W wypadku pił łańcuchowych z wygarbionym ogniwem napędowym, ostrzy się je w tym samym czasie, co ogranicznik zagłębienia.
  alt
  Następnie należy naostrzyć pod odpowiednim kątem górną krawędź ogranicznika zagłębienia równolegle do oznaczenia serwisowego - nie należy przy tym zeszlifować najwyższego punktu ogranicznika zagłębienia w kierunku do tyłu. Uważać, by nie dotykać pilnikiem świeżo naostrzonego zęba tnącego. Zbyt niskie ograniczniki zagłębienia zwiększają skłonność pilarki łańcuchowej do odbić wstecznych.
  alt

  Wskazówki STIHL
  •     Przed rozpoczęciem ostrzenia należy zaznaczyć np. mazakiem ząb tnący od którego rozpoczynamy ostrzenie. Po dwóch, trzech pociągnięciach pilnika należy sprawdzić stopień zbierania. Równomierne zbieranie materiału oznacza, że ruch pilnikiem wykonywany jest prawidłowo. Jeśli warstwa zaznaczona mazakiem nie jest zbierana równomiernie należy sprawdzić czy pilnik został prawidłowo dobrany i zwrócić uwagę, czy pilnik nie jest prowadzony zbyt wysoko lub zbyt głęboko.
  •     Nie należy używać piły łańcuchowej aż do jej całkowitego stępienia. W trakcie pracy wystarczy zazwyczaj kilka pociągnięć pilnikiem, aby piła łańcuchowa znowu stała się ostra.
  •     Należy zapamiętać liczbę ruchów pilnikiem i na każdym zębie tnącym wykonywać tę samą liczbę ruchów, by w ten sposób zachować taką samą długość wszystkich zębów.
  •     W przypadku stwierdzenia, że zęby tnące w jednym rzędzie są krótsze, niż w drugim rzędzie, po jednej stronie nacisk pilnika musiał być słabszy. Wyrównać długość zębów, wykonując jeden, dwa ruchy pilnikiem po tej stronie gdzie znajdują się dłuższe zęby tnące
  001591
  2 Przedmioty

  Specyficzne kody

  EAN13
  795711087579
  Komentarze (0)

  PROWADNIK 3/8" STIHL

  24,38 zł